O nás

Autory těchto stránek jsou dva cestovatelé Michal a LukášČeské Republiky, kteří rádi tráví čas v přírodě objevováním nových a zajímavých míst. Rádi se vydáváme daleko od měst, abychom si odpočinuli od každodenního shonu, díky tomu objevujeme stále nová a zajímavá místa, které bychom vám rádi ukázali a třeba vás inspirovali, kam se o dovolené vydat. Lákají nás převážně méně osídlené země, takže nejvíce máme zmapovaný Balkán, který našemu typu cestování a spaní na divoko vyhovuje nejvíce, protože zde jsou zákony ohledně kempování benevolentní, oproti západním zemím.

Najdete zde tipy na pěkné vyhlídky, kde se vám bude při pozorování přírody tajit dech, na historické památky, na opuštěné vojenské objekty a bunkry, tipy na místa vhodná pro kempování i přespání a samozřejmě i terénní trasy divokou přírodou vhodné pro enduro motorkyoffroad auta s pohonem 4×4, které obvykle vedou na zajímavá místa, která nejsou tak hojně navštěvovaná.

Na našich overland expedicích jsme stále v pohybu.

K prohlížení slouží interaktivní mapa s vyznačenými zajímavými body k navštívení. Budeme rádi za zpětnou odezvu k těmto místům, nebo se i vy můžete podělit s námi o zajímavá místa, která můžeme přidat na tips4overland.com.

Michal je motorkář, který své sólo výpravy do zahraničí začal realizovat už na své první motorce Jawa 250. Později po vyzkoušení různých typů motorek přesedlal na cestovní enduro BMW GS 1150 a posléze KTM LC4, které mu nyní maximálně vyhovuje. Terčem jeho cest jsou převážně šotolinové cestyvýjezdy na kopce s širokým rozhledem. Každoročně realizoval své cesty do Bosny a Hercegoviny a okolní země. Preferuje nízkonákladovou dovolenou a spaní na divoko v přírodě.

Lukáš je nadšenec do techniky a aut s pohonem 4×4. V době kdy Michal začal objevovat svět na motorce, Lukáš v tom čase cestoval pěšky po České republice. To ho později přestalo naplňovat a tak jsme spojili síly a nabyté zkušenosti a začali jsme cestovat autem společně. Naše první dvě expedice do Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Srbska byly nízkonákladovým malinkým autem Lancia Ypsilon s náhonem na přední nápravu. Jezdili bychom tak asi dodnes, kdyby jsme nenarazili na potřebu vozidla 4×4, které by nás dovezlo náročnější cestou na zajímavá místa, kam se Michal podíval na motorce. Byla by škoda ochudit se o tato místa, jen díky nevhodně zvolenému autu.